Amikor elérkezik az idő, hogy az anyatejen kívül más ételeket is beépíts a baba étrendjébe, körültekintőnek kell lenned. Nagyon fontos, hogy kiegyensúlyozott, vitaminokban gazdag étrendet állíts össze neki.
Kerüld a cukros, sós, fűszeres ételeket, ugyanis ezek általában kevés tápanyagot tartalmaznak, viszont eltelítik a kicsi gyomrát, és nem hagynak helyet az értékes tápláléknak.
Készítettünk egy összefoglalót arról, hogy mely ételeket kell mindenképp elkerülni.
Chips, kréker
Kényelmes, és akár megfelelő is lehetne, hiszen csak kiveszed a dobozból és odaadod neki, ő pedig nyugodtan elrágcsálja. De vigyázat! Ezek az ételek sósak, teli vannak ízfokozóval és alig tartalmaznak tápanyagot. Ha ezzel lakik jól a baba, az nem segíti a fejlődését.
Félkész ételek
Az előre elkészített, illetve félkész ételek cukor- és sótartalma általában nagyon magas, ennek köszönhetően nem ajánlott kisbabák számára.
Ha otthon készíted el ugyanazt az ételt, akkor nem csupán egészségesebb lesz a végeredmény, hanem a pénztárcádnak is kedvezel.
Csokoládé, édesség
Nem egyszerű a kicsit – főleg idősebb korában – megóvni a csokoládétól és az egyéb édességektől. Viszont ha meg szeretnéd védeni a fogait, és nem szeretnéd, hogy túlzott mennyiségű cukrot fogyasszon, akkor ennek a legegyszerűbb módja, ha elkerülitek az édességeket. Ha nem tudod megbeszélni a rokonsággal, hogy ne hozzanak minden alkalommal egy-egy csokoládét, vagy cukorkát, akkor csak tedd el, és Te oszd be, hogy mikor eheti meg a kicsi.
Szénsavas üdítők
Azt hiszem, hogy magukért beszélnek. Az ízükön kívül nem sok jó dolog van bennük, legalábbis egy baba számára biztosan.
Gyümölcslé
A boltban kapható gyümölcslevek többsége magas cukortartalmú. Ezek helyett inkább válassz cukormentes, bio változatot, vagy préselj Te magad gyümölcsöket a baba számára. Ez azért is nagyon jó, mert így az ízét is Te kombinálhatod össze a baba ízlésének megfelelően.
Ajánló
GYORSKERESŐ
mom ON board
babamama CSOMAG #mindengyermekegyenlő
babamama CSOMAG - TÁMOGATÓI PROGRAM #mindengyermekegyenlő
Napi
Pozitívnak lenni nem azt jelenti, hogy mindenbe belenyugszunk. Sokkal inkább, hogy a jó megoldás reményében felkutatjuk az erőforrásainkat, és azt tesszük, ami helyes és megfelelő.